oddie
..:: BakEliT ::..
 
..:: Rasta ::..
 
..:: All ::..
 
..:: Vegyes ::..
 
..:: Log-in ::..
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
..:: Linkin ::..
 
.:: Jim Morrison ::.
.:: Jim Morrison ::. : Jim Morrison lete

Jim Morrison lete

zene.net  2005.11.12. 17:44

-

Jim Morrison

A vg

A rajongk szmra Szent volt. A szlk szemben maga a megtesteslt Gonosz. Koncertjei olykor a fekete misket idztk. Kbtszeres, alkoholos botrnyain a sajt csmcsogott. Tehetsges Klt volt, amit azonban tbbnyire elnyomott benne a lump Csavarg. Jim Morrison a vgletek embere volt.

Csak a halla tnt sokig egyszernek, egyrtelmnek, visszafordithatatlannak. Aztn, ahogy ms rocksztrok esetben is trtnt, a halottbl legenda lett, akinek a trtnete sznesedni kezdett.Volt, aki lve ltta, msoknak a tlvilgrl zent, kvncsi jsgirk eredtek a nyomba, hogy utat nyissanak a mesk birodalmba. A tllt ugyan nem talltk meg, de egyre kzelebb kerltek az igazsghoz. Kiderlt, szinte semmi sem gy trtnt, amit s ahogy ebben a trtnetben igaznak hittek, vagy ahogy a hivatalos letrajzokban olvashat

A hivatalos vltozat

Jim Morrison 1971 jlius 3-n, egy nyri hajnalon halt meg huszonht ves korban. Egy tivott, vgigpfkelt, rtelmetlen jszaka utn, mmoros llapotban - gymond - belefulladt prizsi brlaksnak frdkdjba, kimenektve magt abbl a huszadik szzadbl, amelyet romantikus, lzad, zaboltlan s romlott lelke oly kevss tudott elviselni. A hivatalosan elfogadott magyarzat szerint lestraplt szve mondta fel a szolglatot, s a kihvott orvos szvelgtelensget llaptott meg a hall okaknt. Morrison letrl azta film is kszlt /Oliver Stone:The Doors/, plyafutsrl szmos knyv jelent meg, amelyekben vtizedekig tartotta magt a frdkdas hall tragikus legendja. Ez a hallnem tlsgosan "szpnek" tnt egy olyan lett vgn, amely az utols vekben kifejezetten "csnynak" bizonyult. Ezrt is tnt mindvgig teljes kptelensgnek a kozmetikzott vg, mignem nhny jsgir nyomozmunkjnak eredmnyekppen ma mr trhatjuk a trtnetet.

A temets

A prizsi Pere Lachaise temet hatodik kerletnek, a Poet's Cornernek az egyik mellktjn, a kavicssvnyen 1971 jlius 5-n egy halottaskocsi ztygtt vgig. A kivlll azt gondolhatta volna, hogy a gyszhuszrok ismt egy hres embert ksrnek utols tjra. A Pre Lachaise ugyanis Prizs leghresebb, legismertebb temetje, aminek nemcsak trtnelmi esemnyek s az ltaluk hress lett szemlyisgek okn illik ismerni a nevt, de - tbbek kztt - itt van eltemetve Edith Piaf, Balzac, Chopin, Bizet, Oscar Wilde, Proust, Emile Zola s mg nagyon sok hressg is.

A koporsn olvashat felirat - James Douglas Morrison - azonban ezuttal nem mondott semmit, s a temetszolgkat az is meglepte, hogy a srnl mindssze t ember sorakozott fel.Igaz, tbbnek nem is nagyon lett volna helye, mert a megsott srt gy szortottk be a tbbi, nem ritkn 100 vnl is rgebbi sr kz.

A temets a lehet legszernyebb krlmnyek kztt zajlott le, mintha valban egy nvtelen lumpot temettek volna!Csak a srt krlllk - Bill Siddons koncertmenedzser, Agnes Varda filmrendez,J aques Demy s Alain Ronay, a prizsi mvszvilg reprezentnsai s Pamela Courson, az elhunyt felesge - tudtk, hogy kit is temetnek. k a "kivlasztottak", akik tudjk, kit hoz a halottaskocsi, kinek stk a srgdrt, s mirt kerl ez a prizsiak szmra ismeretlen ember mgis mltn a hressgek kz? S valsznleg k azok is, akik sejtik vagy tudjk, hogy mi lehetett Morrison hallnak az igazi oka?

A szertarts rvid, a srba eresztett koporsra elbb a felesg, majd a tbbiek is dobnak nhny mark fldet...Aztn a grngyk dbgni kezdenek a sr mlyn, a gyszolk pedig ahogy jttek, csendben tvoznak a helysznrl.Tvozsuk utn egyikk sem lp a nyilvnossg el, a vilg csak 48 rval ksbb rtesl arrl, hogy Jim Morrison, a Doors nekese - halott.

A temetst kveten az gyeket Bill Siddons, a menedzser veszi kzve. Visszarepl Los Angelesbe, ahol sajttjkoztatt tart. A UPI hrgynksg az itt elhangzottak alapjn krtli vilgg, hogy az nekes 1971 jlius 3-n, 27 ves korban Prizsban elhunyt.A szviv szerint mr rgta lgzsi nehzsgekkel kszkdtt, rosszulltek gytrtk, s az utols alkalommal frds kzben lett rosszul. Felesge, Pamela ugyan orvos hvott hozz, aki azonban mr csak a hall belltt llapthatta meg. Ez az orvos lltotta ki a halotti bizonytvnyt is, amelyen - lltlag - a hall okaknt szvelgtelensg szerepel.

Az orvos kilte, az orvosi bizonytvny hollte azonban titok, s az jsgirk sem nagyon kivncsiskodnak. Morrison lete vge fel olyan npusztt letet lt, hogy mindez hiheten hangzik. A tbbsg tudomsul veszi a bejelentst, a sajtban csak egyesek rtetlenkednek: lyen fiatalon szvelgtelensg? S ha igen, akkor mirt nem vgeztk el a boncolst? Mirt temettk el olyan gyorsan? S ki az az orvos, aki azonnal killtotta boncols nlkl is a halotti bizonytvnyt?

A krdsekre nincs vlasz, az rdekeltek s rintettek hallgatnak, s ennek egyenes kvetkezmnyeknt hamarosan rmhrek, spekulcik terjednek el. Prizsban nem is Morrison nyugszik a srban, a temets csupn megrendezett sznjtk volt, hogy a mvszi hajlamokat ddelget rocksztr "lemerlhessen", s gy szakthasson korbbi, megunt letvel .Morrison ismerseinek - lete vge fel - sokat meslt arrl, hogy elege van a rocksztr letformbl, s a vele jr nygkbl. Inkbb pldakphez, Rimbaudhoz hasonlan is szeretne kltknt lni, dolgozni, alkotni. Ezrt kltztt Prizsba is, hogy rtalljon a teremt mzsra, kzelebbrl is megismerkedjk a mvszvilggal, j bartokat, kapcsolatokat szerezzen, s ezltal szakthasson korbbi, botrnyoktl hangos s zrzavaros letvel, a nevhez kapcsold image-dzsel.

Miutn a gyans hallesettel kapcsolatos els felttelezsek napvilgot lttak, hamarosan jelentkeztek az els szemtanuk is, akik Morrisont - a halla utn - Amerikban vagy Eurpban lttk /olykor egyidben/, "tallkoztak" s " beszltek" is vele. Beszmolik szerint Morrison megvltoztatta a klsejt, mr hallani sem akar a mltjrl, kizrlag csak a mszetnek s a visszaszerzett szabadsgnak l.

A tallgatsokra, a klnbz rmmeskre taln Pamela Courson megadhatta volna a vlaszt, de az zvegy egyre kemnyebben kbtszerezett, s 1974-ben kvette a frjt.A halla oka: heroin-tladagols. A titkot - ha egyltaln tudott rla - magval vitte a srba. A hzaspr prizsi ismersei, bartai pedig lhatatosan hallgattak.Igy Pamela Courson hallt kveten a hivatalos vltozat vlik kzismertt, s Morrison nevt Jimi Hendrix, Janis Joplin s Brian Jones nevvel egytt a rock nagy halottai kztt kezdik el emlegetni. S minl messzebb kerlnk a hall vtl, annl inkbb rgzdik ez a regnyestett vltozat. Pedig Jerry Hopkins s Danny Sugerman 1980-ban kiadott Morrison letrajzban - No One Get Out Alive - a kvetkez sszegzs olvashat:"Senki nem tudja pontosan, hogyan halt meg Morrison."

A nyolcvanas vekben ennek a bizonytalan lltsnak a lehetsgeit kihasznlva a szenzcit keres bulvrlapok idnknt ismt elveszik az elz vtized sztorijait, s "Morrison l!" cmmel tlaljk a rgi mest, de az gyben rdemi elrelps nem trtnik. Oliver Stone, a Doors cm film rendezje is gy fogott hozz filmje elksztshez, hogy sem a dokumentumokhoz nem jutott hozz, sem pedig a "vg" kzvetlen szereplivel nem sikerlt beszlnie. Igy filmje bemutatja utn a mitosz tovbb lt, st megersdtt, pontosan gy, ahogy 1971 nyarn megteremtdtt.

Hsz vvel ksbb

A Nagy Generci tagjait mr rgen nem rdekli klnsebben ez az gy. Morrison alakja szoborr faragva ott ll a rock pantheonjban. Zenekara, letmve is - rocktrtnelem. Kikezdhetetlen, visszavonhatatlan, megkrdjelezhetetlen. Az ujabb genercik rock irnt mg rdekld kpviseli pedig a hallesetet kvet vtizedekben elfogadtk Morrisont olyannak, amilyennek rjuk hagyomnyoztk. De a trtnet vgre azrt k is kvncsiak volnnak. Mi is trtnt valjban abban a frdkdban? Mi okozta az nekes rtelmetlen s tragikomikus hallt? A mfajnak - krkben - mr vannak kutati, filolgusai, oknyomoz riporterei. ket mg izgatja, rdekli az, ami az apkat mr nem.Az igazsg, amelyet makacsul kutatnak. S nem is eredmnytelenl. Mert nem rzelmi, hanem racionlis oldalrl kzelitenek hozz. Stephan Karkowsky s Ben Posener sem csupn azrt utazott el Prizsba, hogy msokhoz hasonlan olcs borok nyakalsval, egy kis gitrozssal, kzs neklssel emlkezzenek a

Morrison-srnl. Szmukra a sr nem zarndokhely volt, hanem egy titok nyitja, egy olyan titok, amelyrl szerettk volna fellebbenteni a ftylat.

A kt fiatal jsgir mg a nyolcvanas vek kzepn hatrozta el, hogy egyszer, s mindenkorra vgre jrnak a "mesnek". Nyomozni kezdtek, s hsz vvel a trtntek utn vgre sikerlt egy j svnyen elindulniuk.

A rue Beautreillis egy szk kis utca a Marais negyedben,a Place des Vosges kzelben. ttermek, borozk, kvhzak sorjznak errefel, tipikus bohmtanyk, jellegzetes prizsi krnyezetben. A l7.szmu hz - egy brhz.Morrison lete utols ngy hnapjt itt tlttte az egyik laksban. Mrciusban kltztt Prizsba - nagy tervekkel s nagy remnyekkel. Szndarabot akart rni, verseket, knyveket szeretett volna a mveibl sszelltani. Bartainak leveleket rt, amelyekben arrl szmolt be nekik, hogy itt, Prizsban vgre rtallt a bels bkjre, a nyugalomra, a csendre. S mindenekeltt pldakpeire, blvnyaira, Baudelaire-re, Rimbaud-ra, Joyce-ra, a francia egzisztencialistkra. Felesgnek ugyanakkor talnyosan kijelentette, "a lelke oly messze tvozott a testbl, hogy attl fl, egyszer nem lesz kpes visszatrni oda."

Morrison egy vvel a halla eltt azt nyilatkozta Ellen Sander rockkritikusnak, hogy inkbb irnak s kltnek, mint zensznek vallja magt. Szerinte a rock and roll mr halott, de legalbbis dekadens mfaj lett, s sajnlja, hogy egyltaln rszt vett benne. Morrison azt is elmondta, hogy a jvben felhagy a sztr letformval, s csak rni szeretne. Egyik legjobb bartja, Michael McClure klt gy emlkezett arra, amikor Morrison elszr kzbe vehette megjelent kteteit /The Lords - versek,The New Creatures-kisprzk/:"Azon ritka pillanatok egyike volt, amikor Jim srt. Azt mondta, ez az els eset, amikor nem baszogatja senki. Ezen azt rtette, hogy ezek voltak az els olyan alkotsai, amelyek miatt senkivel nem kellett megalkudnia."Akik kzelebbrl ismertk, szinte kivtel nlkl vallottk, hogy Morrison valjban lelke mlyn mindig is klt volt, aki szmra a rockzene csak eszkz volt, hogy a szvegeit eljuttassa a szlesebb nyilvnossghoz. Ksbb azonban a sztr letforma elnyomta, meglte benne a kltt, rabja lett a drogoknak, az italnak, a sztrgpezetnek, s utols ktsgbeesett kisrletekppen ebbl a brtnbl akart kiszabadulni, amikor Prizsba ment, hogy visszaszerezze elveszettnek ltsz klti njt.

A rue Beautreillis-i laks ma is lakott,de laki, hogy elkerljk a kellemetlensgeket, a nem kvnt ltogatk "tiszteletadst", lnevet hasznlnak, s makacsul elzrkznak minden kvncsiskod ell. Morrison utols laksa, mint emlkhely, tabu az idegen ltogatk szmra.

Igy a "helyszni szemlre" utlag sincs md, a lakst klnben is tbbszr talaktottk mr, gy maradnak a mg megtallhat egykori ivcimbork, a prizsi hnapok szemtanui, szerepli, akiknek emlkezsei alapjn mg ssze lehetett lltania az 1971 nyarn trtnt fejlemnyeket.Az egyik ilyen kulcsfigura, Herv Muller, az egykori hippi, aki a kilencvenes vekben jsgirknt dolgozott. gy idzte fel tallkozst Morrisonnal."A Rock' n ' Roll Circus nev klubban egy bartom olvasta fel a mveit egy klti est keretben.De Jimet kidobtk innen,mert mr annyira rszeg volt, hogy zavarta az eladst. A bartomon kivl senki nem ismerte fel, s az sem szmtott, hogy a "szerz". A botrnyt kveten a bartom felhozta hozzm. Hajnali ngy ra volt. Amikor kinyitottam az ajtt, Jim csak annyit mondott - Hello!"-, s mr dlt is az gyra, s azonmd elaludt."

Morrison msnap reggel, amikor kialudta a mmort, vendgltjt s annak bartnjt meghvta reggelire. Kavirt s pezsgt rendelt, s mikzben ettek, filmekrl, kltszetrl beszlgettek. Mindenrl, csak a rock and rollrl nem. Ez tabutma volt. Aztn Morrison Chivas Regalt ivott, s elg gyorsan ismt berugott. A pincrek termszetesen szrevettk illuminlt llapott, de mg csak nem is figyelmeztettk, hangoskodst is eltrtk, mert tudtk, hogy Morrison American Express hitelkrtyval fizet.

Morrison napjai Prizsban - a nagy tervei ellenre - tbbnyire gy teltek.Valahol, valakiknek a trsasgban gyorsan bergott, aztn az alkalmi ismersk hazavittk a felesghez a rue Beautreillis l7-be, ahol a frj alkoholos, a felesg pedig heroinmmorban lte a napjait.

Mullert - Morrison hallt kveten - sokig nem foglalkoztattk klnsebben a trtntek. De jsgirknt - egy megrand knyvhz - mr gyjteni kezdte az anyagot Morrison hallval kapcsolatban is. Az helyi kutatsainak, interjinak ksznhet, hogy felttelezheten ma mr ismerjk Morrison hallnak vals krlmnyeit. De elkpzelhet, hogy mg ez sem az utols s vgs vltozat!

A vgs vltozat

1971. jlius 2., pntek. Morrison mr napok ta depresszis. Szeretne rni, de nem kpes r, kerli a mzsa, rossz a kzrzete. Pamela hiba prblja meg ismtelten felrzni tespedtsgbl, Morrison naprl napra az alkoholhoz menekl, hogy ne kelljen szembenznie tehetetlensgvel, bnultsgval, alkoti ereje pusztulsval.

Az rdgi krbl - iszom, mert nem tudok dolgozni, nem tudok dolgozni, mert ittam - azonban egyre kisebb a meneklsi, kitrsi eslye. Morrison mr csak rkra jzanodik ki, llapota,fizikai megjelense ktsgbeejt. Arca felpuffadt, szeme kifejezstelen, gondolatai egyre zavarosabbak. A bartok, ismersk szomoran ltjk egy megtrt llek vergdst, egy fiatal let pusztulst.Jlius 2-n Pamela vgs ktsgbeessben felhvja prizsi bartjukat, Alain Ronay-t, hogy menjenek el kzsen ebdelni valahov a Marais-negyedbe, s ekzben Ronay Jim lelkre beszlhetne.

Ebd kzben Morrison szokatlanul csendes, nyugodt. Keveset iszik, nem tlt r elz napi rszegsgre. Ebd utn hazaksri a felesgt, de nem marad vele otthon. Kzli, hogy moziba szeretne menni, az egyik kzeli filmsznhzban meg akarja nzni Robert Mitchum egyik rgebbi westernjt, a Pursuedo-t.

Morrison el is tvozik a laksbl, de hogy belt-e a vetitsre, mig nem tisztzott. Az viszont bizonyos, hogy dlutn megjelent elbb a Rock'n'Roll Circusban, majd a Whiskey A Go Go klubban. Muller szerint valsznleg azrt, hogy felesgnek s prizsi bartainak kbtszert vsroljon. Ezekben a klubokban mindig be lehetett szerezni "anyagot", s Morrisonk is rendszeresen vsroltak a heroinfgg Pamelnak a kemny drogbl. Az "anyagot" szllt dealer ezuttal az egyedl rkez Morrisonnak ajnlotta fel, hogy prblja ki az rut. Morrison, aki nem szmtott narksnak, mr italos llapotban elfogadta az ajnlatot. Htrament a mellkhelyisgbe, s beltt magnak egy adagot. Nem sokkal ksbb - Pamela megrkez ismerseinek a jelenltben - elvesztette az eszmlett.

A jelenlvk megprbljk lesztgetni - sikertelenl.A csdletre, az allt Morrison krl tevkenykedkre felfigyel a tulajdonos, aki az eszmletlen frfi azonnal eltntetst kveteli. A klub a kbtszeresek egyik kzismert tallkozhelye, ezrt a rendrsg is rgta figyeli. Egy hres rocksztrral kapcsolatos botrny a klub azonnal bezrst jelenthetn, teht Morrisont haladktalanul el kell vinni a helysznrl. De hogyan? s hov vigyk a magatehetetlen Morrisont? A bejrati ajtn keresztl semmikppen sem tvozhatnak vele, mert ez az utcn feltnst keltene. Igy marad a hts kijrat, amely a hres revsznhzhoz, az Alcazarhoz vezet. Szerencsre, aznap este itt nincs elads, gy az lettelen testet a sznpadon keresztl cipelik ki az utcra, majd leintenek egy taxit, s a rue Beautreillis 17-be irnytjk. A csengetsre - nagysokra - Pamela nyit ajtt, aki ezuttal is"beltt" llapotban mmoros-ktyagos fejjel botorkl el az gybl. Azt hiszi, hogy ezuttal is csupn a szoksos jszakai "msorrl" van sz, bartai hazatmogattk a merevrszeg Morrisont. Ezrt sz nlkl visszamegy az gyhoz s lefekszik, mikzben a drogos haverok elbb tancstalanul tblbolnak, majd Morrisont a frdkdba helyezik, s megnytjk a hideg vizes csapot, ami rulkod jel: ha valaki tllvi magt, akkor gyakran elfordul, hogy a hideg vz segtsgvel prbljk meg szhez trteni.A drogos haverok gyorsan cselekednek, aztn eltnnek a laksbl.

Morrisonra rkkal ksbb - mr jkor reggel - Pamela bukkan r.Maga is kba mg, amikor a frdkdban felfedezi az lettelen, hideg vzben z testet.Elszr megprblja lesztgetni a frjt, majd amikor nem jr sikerrel, vgs ktsgbeessben hvja a prizsi ismerseit, Agnes Varda-t s Alain Ronay-t.A laksba rkez bartok azonban mr csak Morrison hallt llapthatjk meg.

A krlmnyek megismerse utn a bartok tancsa: a drogos botrnyt mindenkppen clszer volna elkerlni. Meg kell akadlyozni, hogy ezzel kapcsolatos informcik szivrogjanak ki a sajtban. Aztn felhvnak egy ismers orvost, aki hajland a halotti bizonytvnyt szvelgtelensgrl killtani. A hall idpontjaknt hajnali 5 rt llaptanak meg. Boncolsra nem kerl sor. A halottat a lehet leggyorsabban temetik el, a bartok kzbenjrsval itt Prizsban, a hressgek temetjben.A sajtkzlemnyt pedig csak kt nappal a temets utn teszik kz. Igy a nyilvnossgot, az okvetetlenkedket, a kvncsiskodkat, az jsgirkat, a mdit sikerlt teljesen kizrni az gybl. A tanuk pedig nmk. A drogos haverok rthet okokbl szintn hallgatnak.A mvsz bartok pedig szolidrisak. Morrison nem ilyen hallt rdemelt. Legalbb hallban hagyjk bkben nyugodni! Igy az gy lezrt.Az igazsg nem derl ki. Radsul a szerencse a titkoldzk segitsgre van.A ktked jsgirk kptelen felkutatni a halotti bizonytvnyt, a dokumentumot alr orvost. A hivatalokban az iratoknak nincs nyoma.Az rtetlen tisztviselk sajnlkoznak, a dokumentumok eltntek, elvesztek, holltkrl senkinek sincs fogalma.

Egszen a kilencvenes vek elejig, amikor a rejtly vratlanul megolddik. S ezltal ujabb rszletekre is fny derl..Az gyben nyomoz jsgirk - Karkowsky s Posener -eleinte ugyan szintn eredmnytelenl prblkoznak. Az irattrakban,a nyilvntartsokban a Morrison nvnl k sem talljk a keresett dosszikat.A Place Baidoyeren lv kzponti nyilvntartban,a msodik emelet 9. sz irodban is hiba rdeklnek egy l97l julius 3-n elhunyt Morrison nev amerikai iratai utn. A

tisztviselk tancstalanul trjk szt a kezket.A dokumentumok eltntek, hivatalosan ilyen nev frfi nem is ltezett! Az jsgirk azonban nem adjk fel, s arra gondolnak, hogy a brokrcia Prizsban sem lehet msmilyen, mint a vilg brmely tjn, ezrt megprblkoznak Morrison teljes nevvel, s James Douglas Morrison nven, de a D/ouglas/ betnl krik az iratok elkeresst. S lss csodt, a dokumentumok elkerlnek. A halotti bizonytvny is, amelyet Michael Gagnepain lltott ki.Az jsgirk termszetesen azonnal felkeresik, de az orvos -eskjre hivatkozva - megtagadja a felvilgostst. Nem hajland tbbet elrulni a hivatalos vltozatnl, helyette a szvelgtelensgrl killtott halotti bizonytvny "beszl".

A mvsz bartok is rzik a titkot. Elvgre a szvelgtelensg "szp hall" a krlmnyekhez kpest. Tisztessges hall. J hall. Tragikus hall. Klthz, mvszemberhez ill hall. Ami nem mocskolja be Morrison emlkt, s nem rombolja le a szoborr faragott blvny mtoszt. Az igazsg - gy - Morrisonnal egytt - immr "odat" van. Morrison a tlvilgon egytt lehet pldakpeivel Rimbaud-val, Baudelaire-rel, itt a fldn mindrkk rtelmetlen hallt halt rocksztr marad. rkre jtszania kell azt a szerepet, amitl szeretett volna megszabadulni, s amitl az ital, majd a drog segtsgvel sem meneklhetett.

 
..:: Tisza ::..
 
..:: Adidas ::..
 
..:: The Doors ::..
 
.:: Che Guevara ::.
 
..:: Mood ::..
 
..:: Puma ::..
 
..:: I, robot ::..
 
.:: Watch ::.
 
..:: Linkek ::..
 
..:: Chat ::..
Nv:

zenet:
:)) :) :@ :? :(( :o :D ;) 8o 8p 8) 8| :( :'( ;D :$
 
..:: iz :D ::..
 
..:: Szmll ::..
Induls: 2004-11-20
 

Hímes tojás, nyuszipár, téged vár a Mesetár! Kukkants be hozzánk!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros